Triatlon na Domaši

Triatlon na Domaši

Novinka 29.08.2017, zobrazené 1304x

“Keď ste od Prešova, sadnete do motora a bardzo ste tam”…
Na východe Slovenska bol opäť po dlhšom čase triatlon na úrovni ako sa patrí. Východniari mali veľkú radosť a my s nimi, že sme ich potešili :). Športová agentúra Becool a Pretigio Realiz team zanechali veľmi peknú stopu na triatlonovej mape Slovenska. Na Domaši je naozaj krásne, milí ľudia, pekné počasie, spokojný tréner s pretekármi..čo viac si môžete priať. Nebola tu úpne top konkurencia, ale tento krát si dali “realizáci” záležať na výkonoch a hneď mali pekný deň za sebou.
Čo povedali po preteku a ako to celé vnímali sa dočítate tu:

Danka

“Na Domaši zdochol pes” znel nadpis článku v istom týždenníku, ktorý som si prečítala dva dni pred štartom a úprimne – veľmi to nepridalo na mojich očakávaniach ….
No tento víkend tam rozhodne žiadny pes nezdochol! Naopak, víkend na Domaši bol úplne bez chyby a ozaj príjemne prekvapil.
Poňali sme to trošku ako výlet na východné Slovensko. Pred štartom sme si pozreli trať, pomohli pripraviť zázemie a hor sa do nášho krásneho hotela si užiť welnes. Myslím, že nikto z nás nemal stres, ale pretekali sme statočne a dali sme do toho čo bolo v našich silách.
Takže sa tam budeme o to viac tešiť a dúfam, že sa tam stretneme v hojnejšom počte.

Oliver

Prvý triatlon, ktorý sa mi išiel fakt super od začiatku do konca. Počasie bolo na jednotku. Organizácia tiež top. Plávanie išlo tak nejak samo, bike bola docela makačka, ale pekne sme si to postrážili a beh som prvý km išiel naplno a potom už iba držal tempo, čo mi hádam pekne vyšlo. Teším sa o rok!

Daniel

Vyšlo to presne ako sme naplánovali. Mal som síce obavy, či to pôjde bezchybne, ale podarilo sa. Môžem povedať, že asi najlepšie preteky túto sezónu. Skoro sme ich síce nestihli, čo sa dúfam už nikdy nestane. Plávanie bolo úžasné. Ťahal som sa za Oliverom, ktorý išiel skoro presne rovno (vďaka bohu). Vôbec som sa netrápil a snažil som sa ísť technicky a na dlhý záber. Vybudovali sme si 40s náskok. Bike bol len o nás dvoch. Striedali sme sa, čo najviac sme si pomáhali, a čo najviac sme do toho búšili, aby nás nedobehli. Hlavne zjazd nám vyšiel, kde sme sa súperom vzdialili. Už z toho bol minútový náskok. Beh bol trochu kratší, ale to mne neprekážalo. Oliver sa odtrhol hneď na začiatku a nedokázal som ho dobehnúť ani sa priblížiť. Ale svoju pozíciu som udržal a dobehol do cieľa ako 2. v poradí. Boli to veľmi pekné preteky, krásne prostredie, zázemie bolo špičkové, hotel na nezaplatenie. Takže dúfam, že sa vrátime aj budúci rok.

Mišo

Posledný diel do tohtoročnej skladačky s názvom Triatlon Tour za nami. Z môjho pohľadu bola Domaša nakrajšia a najťažšia zároveň. Najkrajšia objektívne kôli krásnemu prostrediu (naozaj tí čo ste tam ešte neboli – kúpiť stan alebo booknúť nemenovaný ****hotel a šup šup si to tam pozrieť) a tiež kôli takmer dokonalej organizácii, ktorá sa pri tejto Tour už stala štandardom. Najťažšia subjekívne, keďže som mal 5 týždňový tréningový výpadok. A tá slaninka a praženička na raňajky tomu tiež moc nepomohli. Pri plávaní som mal pocit, že mi vlastné ruky zavadzajú. Na biku hneď pri obúvaní tretier postupne kŕč do ľavého a hneď nato do pravého lýtka. Len veľmi pomaly som to rozbicykloval a našťastie ma v prvom zjazde dobehol Lukáš, tak som sa na ňom trošku povozil. Luky vďaka! :) Beh bol povestným klinčekom do rakvy. A kŕče v bruchu už len zaslúženým trestom za brutálne ranajky… Celkovo však dojem výborný, úžasné prostredie, skvelá organizácia a uvedomenie si dôležitosti poctivého tréningu s Prestigio Realiz timom…!

Rasťo

Triatlon na Domaši sa mi páčil. Vo vode a na bicykli som sa cítil dobre, ale keďže skoro celú cyklistiku som si odtiahol sám a cítil som ešte miernu svalovicu v nohách, beh bol pre mňa ťažký. Bežalo sa o niečo menej ako 5km ale dnes mi to vyhovovalo. Dobehol som 14. celkovo a 3. v kategórii, čo ma dosť prekvapilo. Celkovo preteky hodnotím pozitívne a o rok sa sem rád vrátim.

Lukáš

Domaša Šprint Triatlon bol pre mna osobne viac ako len pretek, pretože sa to konalo doma na východe slovenska, v mieste kde som sa ako dieta hraval a učil plávať. Po skvelom výsledku v Žiline som chcel pokračovať aj v domácom prostredí. Prvý krát som bol medzi elitou, a štartoval som ako nasadený pretekár. Ten pocit zodpovednosti citim ešte dnes, pár dni po pretekoch. Nervozita pred samotným štartom u mňa bola a to poriadna, prišla ma podporiť moja rodinka a tak som ich nechcel sklamať.
Úprimne plávanie bolo strašne, tam kde som mal získať ake take sekundy náskok som nakoniec stratil niekoľko minút na veduceho pretekára. Depo bolo celkom rýchle a v dialke som zbadal Michala ktorého som sa snažíl po ceste hore na bike chytiť. Podarilo sa mi to ešte pred obratkou a potom sme šli spolu a pomáhali si, kde sa nám podarilo aj pár pretekárov predbehnúť. V druhom depe sa mi horšie obuvali tenisky a pri rozbehu som zakopol a skoro padol ale ako tak som to ustal. Beh som držal naučené tempo, trošku mi chýbala občerstvenie na trati ale dalo sa to zvládnuť. Nakoniec som do ciela dobehol na peknom 7.mieste v avg a 25ty v celkovom poradí. Aj keď rodičia boli na mňa hrdý, ja osobne som bol trošku sklamany sám zo seba. Mohol som ísť lepšie, dať zo seba viac.. no nestalo sa, musim sa s tohto preteku čo najviac naučiť a pracovať na sebe.

Ľubka

Pretek na Domaši som brala ako taký “rodinný výlet” a tak to aj presne bolo :)
Super rýchla 5 hodinová cesta tímovým autom ubehla ako nič a privítalo nás krásne prostredie na Domaši, pokoj a pohoda “na konci sveta”. Ubytovali sme sa v kráásnom hoteli Zelená lagúna kde neskutočne dobre varili a personál bol veľmi príjemný. Večer sme si ešte prešli trať na biku, pokecali pri pivku na hoteli a išli spinkať. Ráno opäť ľahký tréning na biku + beh, raňajky, trošku si zdriemnuť a išli sme do areálu pripravovať si veci.
1x som mala v depe vyčlenené miesto aj s mojím menom až som sa skoro cítila ako profík :))
Plávanie bolo urobené na 2 okruhy s výbehom z vody, čo mne veľmi vyhovovalo hlavne po tej psychickej stránke, keďže tým pádom sa trať zdala kratšia. Plávanie samotné bolo také moje štandardné (čiže nic-moc, nejak to odplávaj, hlavne sa neutop..), už v depe som pár pretekárov obehla a bike som tiež celkom pekne ťahala, takže som obehla aj zopár ďalších, hlavne na zjazde, ten som si užila :)
Bežalo sa mi opäť celkom dobre, aj keď ten prvý kopček ma trošku spomalil ale potom som si bežala svojim štandardným tempom. Trošku ma prekvapila tá skorá otočka keďže pôvodne druhý okruh mal ísť cez depo ale keďže sa tým pádom skrátila trať, vôbec som neprotestovala :) Akurát mi tam chýbala občerstvovačka lebo naobed slnko dosť pražilo ale za to jeden milý pán mi na trati dal svoju vodu za čo mu aj takto ďakujem.
K tým mojím tretím a piatym miestam si teda 1x pridávam aj druhé miesto :)

Photo credit: Realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306