Triatlon Pressburg 2018 - dospelí

Triatlon Pressburg 2018 - dospelí

Novinka 15.06.2018, zobrazené 891x

V sobotu sme získali dokopi 8 pódiových umiestnení a rovnaký počet umiestnení od 4. do 6. miesta. 

Na štart sa postavilo 39 našich pretekárov čomu sa veľmi tešíme. Dospelí získali 5 pódiových umiestnení. 
Ičo a Ivetka sa stali víťazmi vo svojich age-groups. Oliver bol 2. a Martin s Aďou obsadili 3. miesta vo svojej kategórii.
V sobotu ráno sa postavil na prvý štart Martin, ktorý štartoval na olympijskej vzdialenosti. Martin napriek tomu, že bol mesiac zranený získal pre nás 3. miesto. 
Poobede odštartoval hlavný pretek dňa - šprint, kde sme mali najväčšie zastúpenie. Svoju premiéru si odbil Lukáš, ktorý predviedol veľmi bojovný. Ďalším z premiantov bol Slávo, ktorý síce už išiel tento rok superšprint, ale na šprinte mal tak isto premiéru. Taktiež si zaslúži pochvalu od Vás od všetkých.
Ivetka si zaslúži absolutórium, ktorá ukázala všetkým ako sa bojuje aj v tomto veku. Dokonca predbehla aj naše mladšie dievčatá, ktoré by si mohlu od nej zobrať príklad :), ale tiež išli veľmi pekne. 
Ičo Beke ako stálica triatlonového a oddielového neba sa predviedol tiež vo velkom štýle a zaznamenal už 40. víťazstvo v slovenskom pohári. Vy čo si vediete štatistiky, tak nám dáte za pravdu :).
Oliver Dodok podal na prvých dvoch disciplínach výkon ako vždy, keď si suverénne kontroloval pozíciu na čele, ale na behu to už bolo troška horšie ba až také ako ťavička na púšti.
 
Ďakujeme všetkým, že ste sa zúčastnili na týchto pretekoch a vytvorili výbornú atmosféru v teamovom zázemí a v neposlednom rade, 
že ste povzbudzovali svojich športových kolegov. 

Aďka: Na Presburg som veľké očakávania nemala. V mojej AG kategórii boli silné súperky, tak som ho brala skôr ako idem si ho len splniť. Už len to, že štart bol až o 16:00 mi neprihrávalo, lebo som nevedela, čo mám jesť, aby mi nebolo ťažko (mám radšej štarty do obeda). Plávala som celý čas kraula svojím tempom, našla som si miesto na boku, takže som sa vyhla masovke na štarte. Obe depá zvládnuté pomerne rýchlo. Páči sa mi uchytenie tretier na biku, naozaj na šprite, dokážu rýchle depá zlepšiť výsledný čas aj o 1-2minúty. Bike sme sa ťahali aj s Ľubkou a pár chlapmi v balíku, oceňujem oddych nôh v protivetre. Zatiaĺ môj najrýchlejší bike. Na výbehu z depa na bežeckú časť som mala menšiu kolíziu s mojou súperkou Dankou Futoóvou, ale našťastie som to vybalansovala a vybehla ešte o čosi rýchlejšie ako som mala v pláne (naozaj po povzbudili slová detskej trénerky Danky:"Adi super ideš, predýchaj to") urobila som si od Danky odstup, ktorý som si udržala až do cieľa. Neskutočná radosť po prebehnutí cieľom a vyhlásené moje meno, klub a pódiové umiestnenie. Výsledný čas, zlepšený o 4 minúty oproti minulému roku a krásne 3.miesto

Oliver: Pressburg bol triatlon na ktorý som sa veľmi tešil a veril si, že konečne prekovem moju tréningovú formu do pretekov. Na začiatku to aj tak vyzeralo, keď som mal jedno z najlepších plávaní za celý rok. Vyplával som prvý/druhý, depo sa mi vydarilo tiež veľmi rýchlo a bol som v kľude. Bike išiel tiež super, dvaja maďari spolupracovali tak sa išlo dobre. Do depa som prišiel pomerne v pohode nie rozbito, takže som si dosť veril, ako to na behu zničím, ale nestalo sa tak a bežal som hrozne.

Daniel: Triatlon Pressburg nevyšiel úplne podľa predstáv celkovo. Aj keď plávanie a bike nebol zlý, tak na behu mi bolo zle. Štart plávania bol nesmierne zle zorganizovaný. Posúvali sme sa dopredu a bolo to dosť neférové. Stačilo natiahnuť jedno lano, ktorým by vytvorili štartovaciu líniu. Depo celkom v pohode, naskakovanie bolo zaujímavé. Highlight bola voda pod mostom, ktorá mi pekne naplnila tretry. Počkal som si na Kuba a Fazekaša, lebo v skupine junioriek nechcel nikto spolupracovať. Následne sme išli pekne rýchlo a na otočke do tretieho kola nás utrhli. Vtedy som išiel asi najvyššie pulzy na biku v živote. Potom sme si to točili už len traja a trochu sme sa prepadli. Dost zle sa mi bežalo a ten pretek mohol vyzerať dosť inak.

Priložené súbory:

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306