Triatlon Senec 2019 - nedeľa

Triatlon Senec 2019 - nedeľa

Novinka 28.05.2019, zobrazené 810x
V nedeľu sme mali zase dospelácke očakávania. Mužov nad 40 rokov sa postavilo na štart osem statočných z nášho tímu. Chýbal len Patrik, ktorý bol choručký. Chalani mali opäť pripravené parádne zázemie a dobrý couching od nášho headcoacha, ktorý bol pripravený na všetko. Podľa predpokladov vybiehal Ičo medzi prvými a cyklistiku zvládol v 2. cyklistickom balíku, ale bohužiaľ, už na beh sa už nepozrel pre jeho dlhodobejšiemu zraneniu bedra. Z ostatných prekvapil hlavne Peťo Dekýš, ktorý naložil asi minútu Ľubošovi a tiež Milan s ktorým bol v jednom balíku. Náš premiant Martin Domok mal za úlohu si hlavne tento pretek užiť. Vlado Poprac išiel svoj štandard a to slabšie plávanie, dobrý bike a nadštandardný bike. Luboš na biku pozbieral čo sa dalo, tiež mal výborný beh, ale to plávanie veľká katastrofa :). Mišo tiež celkom dobre vyplával, na biku sa zviezol zo skupinou, ale na tom behu sa len fakt presúval :). 
 
 
Druhým štartom nedeľnajšieho dopoludnia boli ženské preteky, kde sme mali 5 želiezok v ohni. Dve premiantky, Valika a Daniela, jednu čerstvú mamičku Dominiku, jednu dlhodobo odcestovanú Veroniku a najväčšie nádeje sme vkladali do Danky. Žiaľ posledná menovaná nenaplnila očakávania z plaveckých tréningov a z jazera vyšla s väčšou stratou ako obyčajne. Na cyklistike sa síce vytvoril 6-členný balík, ale napriek tomu dievčatá na čele zveľaďovali svoj náskok a na bežeckú časť išla skoro s 3 minútvou stratou na vedúcu Zuzanu Michaličkovú a na ostatné dievčata 2min30. Tu sa už nedalo nič robiť, ale paradoxne polovypustený beh bol najlepší z  jej celého triatlonu. Ostatné naše dievčatá boli veľmi zlaté, lebo ten beh si doslova užívali a čo bolo podstatné, tak sa z toho tešili. 
Sme veľmi radi, že sa nám formuje celkom kompaktná ženská skupina
 
 
Popoludní, keď už aj slnko celkom pripekalo odštartovali muži do 39 rokov, ktorých sa postavilo v jednom štarte viac ako 160. Medzi nimi bolo aj 10 našich. Dvaja z nich, Adam a Jožko, išli šprint triatlon vobec prvý krát. Najväčšie očakávania sme mali od Ďura a Martina alias "Hezouna", avšak prvý menovaný bol po chorobe a tak neštartoval. Martin mal ambície do 5. miesta. S novým neoprénom sme úplne samozrejme čakali, že vypláve v 1. skupine, ale čo čert nechcel vyplával 5 sekúnd za ňou a vďaka pomalému depu a ešte horšiemu naskakovaniu prišiel o možnosť ho vôbec dobehnúť. Už na 5. km sa vytvorila 2-členná skupina s Marekom Smetanom a Ondrom Kubom, ktorí mali 40 sekundový náskok pred 19 člennou skupinou za nimi,  do ktorej sa Martinovi nepodarilo dostať. A tak celú cyklistiku obyšiel len vo dvojici a do depa prišiel s 40 sekúnd za prvým zo skupiny - Tadeášom Fazekašom. Keby ste nám povedali, že víťazstvo nakoniec bude patriť pre Prestigio, asi by tomu nikto neveril, ale Martinovi išli veľmi dobre nohy a už po 1 kole z 5tich bol na 16. mieste. Postupne sťahoval jedného pretekára za druhým a v 3. okruhu bol v top 5. Na začiatku 5. okruhu predbehol aj druhého Fazekaša a 400m pred cieľom nič netušiaceho Mareka Smetanu. Na jednej strane to bolo smutné, ale pre nás veľmi veselé a štastné a jeho víťazstvo nám urobilo všetkým deň.
 
 
Ostatní členovia nášho tímu, najmä Jožko a dokonca aj Marek s Adamom, ktorí tomu plaveckému tréningu moc nedávajú veľmi dobre vyplávali. Škoda, že Marekovi nefungovala prehadzovačka a Jožko dostal defekt. Aj pre nich to mohli to byť iné časy na Seneckom triatlone. Ostatní chalani išli svoje štandardné výkony a uvidíme ako sa ich sezóna bude tento rok vyvíjať.
 
 
Reporty:
 
Martin: "Do Sence jsem se vrátil po dlouhých 4 letech. Počasí opět krásně vyšlo a tak byla jen otázka co předvedu ve startovním poli čítající 170 triatlonistů. Z vody jsem vylezl kolem 20.místa a bohužel kousek za skupinou a i přes veškerou snahu jsem nedokázal sjet balík 15 borců. Proto celou cyklistiku jsme jeli ve dvou a celou dobu koukali na balik, který je 20 sekund před námi. Po rychlém depu se mi nohy rozběhly vcelku dobře a začala stíhací jízda. Postupně jsem začal předbíhat jednoho závodníka za druhým a postupně se blížil ke stupňům vítězů.. Za obrovského fandění všech z týmu a především head coache Maroše se mi podařilo 150m před cílem předběhnou prvního závodníka a své tažení jsem úspěšně dotahnul dokonce, kde jsem padnul naprosto vyčerpaný.. Jsem rád, že se mi podařilo vyhrát celkově na Slovenskem poháru a potěšil tak všechny kdo mi fandili na trati".

Marek: "Plávanie bolo úplne super. Vyplával som na popredných miestach. Prvé depo v pohode. Ale hneď, ako som nasadol na bike, som si všimol, že niečo nie je v poriadku. Neprehadzovala mi prehadzovačka asi 2,5 km, medzitým mi veľa ľudí ušlo. Hneď ako sa môj stroj zobudil, už islo všetko v poriadku. Pri zosadaní z bicykla som si narazil prst, čo mi trošku skomplikovalo beh, inak druhé depo som mal rýchle. Nepríjemné bolo veľké teplo na behu. Škoda tých problémov z bikom, inak by to bol super pretek".

Jožko: "Slovenský pohár v triatlone, ktorý sa konal na Slnečných jazerách v Senci som sa cítil absolútne úžasne. Atmosféra a diváci boli neskutočné, no aj napriek tomu sa mi nepodarilo splniť svoj cieľ. Plávanie som síce absolvoval nad moje očakávanie, avšak dobre rozohrańa jazda v balíku na bicykli pre mňa vďaka defektu skončila predčasne. Časovú stratu potrebnú na výmenu bicykla som už nestihol dohnať a tým pádom naplniť osobné ciele. Aj napriek tomu ďakujem celému tímu za podporu a skvelý deň".
 
Photo credit: Prestigio Realiz team
 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306