Triatlon Senec 2019 - sobota

Triatlon Senec 2019 - sobota

Novinka 28.05.2019, zobrazené 783x

Preteky v Senci sme brali ako prvú vážnejšiu previerku našej pripravenosti na sezónu. Na veľmi dobre pripravenom evente sme chceli ukázať čo v nás je. Bohužiaľ príroda za posledný mesiac bola proti a v detských kategóriach bola voda na ktorú deti neboli celkom zvyknuté a aj to sa podpísalo na ich plaveckých výkonoch. Ale jedným dychom treba dodať, že všetky deti mali rovnaké podmienky a navyše bolo krásne a teplé počasie. 

Naše deti získali 4 pódiové umiestnenia, Hugo aj Sonička zvíťazili, Oliver skončil 2. a Katka 3. A ako bombónik, naše 2 štafety v kategórii 34+ sa skončili na 1. a 2. mieste. Gratulujeme všetkým deťom aj dospelým v štafetách, ktorí sa v sobotu postavili na štart.

Musíme povedať, že opäť sa nám podarilo vytvoriť veľmi dobré tímové prostredie a dúfame, že sa všetci cítili príjemne.

 

Reporty štafety:

Valika: "Stan postavený, trasa prejdená, ale prekvapenie prišlo, keď som zbadala jazero. Zdalo sa mi, že tie boje sú priďaleko... ale už nebol čas rozmýšlať . Coach vyštartoval, nasadil veľmi vysokú latku a jediné, čo mi chodilo po rozume: " NEPOKAZ TO!!! Tu nejde o teba, ale o CELÝ TÍM!" Vedela som, že Stivik po mne tiež pojde vo vysokom tempe a preto som makala ako sa dalo, hoci v plávaní mam nedostatky. Celý swimbikerun bol veľmi rýchly ale krásny.  Prekvapenie prišlo na záver - 1.miesto agegroup štafeta.... toto ma potešilo. Hoci druhý deň bol naročnejší, vďaka tímu a hecovačkam to bol super 2-dňový pretek". 

Tatiana: "Tentokrat som sa obávala plávania, lebo ani neviem odkedy a prečo si nahováram, že mi tam niekde v strede jazera dojdu sili a ja sa utopim :), ale v momente ako som začala plávať som až na bójky, ktoré som oboplávala prsiami, išla stále kraulom :). Plávanie som si užila najviac. Vzdialenost super, voda super a neoprén 100%. Depo na kolo bolo už bez chyby a asi aj trochu rýchlesie, kedže som sa trafila do tretier, ale zase naskakovanie mi islo na prd a ešte som chcela ísť kolo v protismere... Inak sa mi išlo dobre i keď na otočkách ešte cítim, že sa bojím, aby som nespadla, ale je to lepšie a lepšie. No a beh bol asi najhorsi na pocit, prvých 100m vybehnem ako srnka a hneď mi oťažejú nohy, zadýcham sa a plazím sa do cieľa.Celkovo, ale som si to veľmi užila, opäť úžasná partia a atmoška v klube. Ďakujem za povzbudzovanie od celého tímu, ktoré mi po celej trase veľmi pomáhalo".


Reporty deti:

Katka: "Tieto preteky boli super. Plávalo sa mi velmi dobre. V depe som stratila trochu času, keďže som nevedela nájsť môj bike, ale našťastie mi skupinka neušla. Na biku som išla celý čas v háku, takže sa mi podarilo ušetriť ešte nejakú energiu na beh. Z depa som vybiehala ako piata, ale štvrtá bola len o pár metrov predo mnou. Dobehla som ju, ale celé prvé kolečko mi bežala v pätách. Začiatkom druhého kola som sa jej začala vzďaľovať a už som bola zmierená so 4. miestom. Nakoniec sa mi ešte, ani neviem ako, podarilo zrýchliť a predbehla som aj tretiu a tak som si dobehla do cieľa po 3. miesto, ktoré ma velmi potešilo".

Sonička: "Tešila som sa na tento pretek, lebo konečne sme mohli plávať na jazere. Bolo dobré že sme si vyskúšali vodu už v piatok a preto som sa nebála že je studená. Bicykel som išla dobre a na behu som si už len udržala prvú pozíciu. Bol to super pretek". 

Hugo: "Hneď ako som doplával za bojku, chytil ma jeden chlapec za nohu a ťahal ma dolu. A na bicykli ma jeden chlapec skoro zrazil. Na behaní som predbehol jedno dievča. Bol som prvý a strašne prekvapený aká bola ľadová voda".

Oliver: "Preteky som si užil. Napriek žalúdočným ťažkostiam a stresu  sa mi plávalo aj behalo na výbornu. Voda bola super. Na bajku ma trochu zmjatli rozhodcovia, lebo ma posielali inam, ako som mal ísť. To ma posunulo z prvej priečky  na štvrtú.  Aj napriek tejto chybe som si vybojoval  rýchlym depom a behom krásne 2 miesto..Atmosféra bola príjemná. Som veľmi rád, že som sa zúčastnil".

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306