Triatlon Stará Myjava 2019

Triatlon Stará Myjava 2019

Novinka 20.09.2019, zobrazené 896x

Uplynulý víkend na Starej Myjave vyvrcholila slovenská triatlonová sezóna. Konali sa tu 2-dňové Majstrovstvá Slovenska v šprint triatlone. 

Veľkou udalosťou bol štart nášho 2-násobného olympionika Richarda Vargu. Čiže dá sa povedať, že okrem Romany Gajdošovej bola prítomná kompletná slovenská špička. Z nášho tímu sme mali 15-členné zastúpenie. V tomto krásnom prostredí, ale nie s úplne dobrými cestami sa mal rozhodovať spravodlivý majstrovský pretek. Už dávno sme nepretekali na tak členitej trati a na 19km cyklistiky bolo prevýšenie 360m. Očakával sa teda dojazd cyklistiky v malých skupinkách. A aby toho nebolo málo, na bežeckej 5km bolo tiež prevýšenie 180m. Takže nás čakali zaujímavé preteky. 

V sobotu za slnečného počasia odštartovali takmer dve stovky účastníkov v hlavnej kategórii. Richard Varga nenechal nikoho na pochybách a druhý plavec vyplával 40 sekúnd za ním. Ďalšia skupina medzi 10. a 18. miestom vyplávala za Rišom už so tratou 1min30s. Naše želiezka v ohni sa vynorili so zásekom - Martin Olšan 2:20, Marek 2:30 a Ďuro 2:40 (25.-35.miesto po plávaní). Škoda, že sa išiel len jeden okruh, tak sme si mohli len domýšlať, ako to bude v cieli cyklistiky. Po nej si Richard svoj náskok ešte navýšil a priviezol si náskok 1min50sek. Chalani prichádzali do depa obvykle po dvoch až troch a väčšia skupina prišla medzi 11.-20. miestom, kde bol aj náš Ďuro a Martin. Ďuro zaznamenal 5. najlepší čas a to ho posunulo výraznejšie dopredu a vybiehal ako jedenásty so stratou 1min30 na Peťa Rojtáša, ktorý bol po cyklistike šiesty. Počas behu sme vkladali väčšie nádeje do Martina, ktorý podľa tréningových ukazovateľov mal zasiahnuť do TOP 6. Avšak realita bola iná a 10- dňový zdravotný výpadok si zobral svoje a Martin nakoniec dobehol na 13. mieste a stal sa vicemajstrom Slovenska vo svojej vekovej kategórii za Rišom Vargom.

Na bežeckej časti sa strhol veľký boj o 2. až 10. miesto. Richard si s veľkým náskokom upevňoval svoj náskok a do cieľa prišiel ako jasný víťaz. Druhý v absolútnom poradí skončil Matúš Verbovský s cca 3 minútovou stratou. Tretie miesto si vybojoval Ondrej Kubo pred Matejom Grmanom a tesne za ním skončil Marek Smetana. 

Ďuro Fronc nielenže bojoval na cyklistike, kde sa posunul o 25 pozícii, ale aj na bežeckej časti bolo poznať ako trpí a posúva sa vpred. Nanešťastie už Peťa Rojáša nedobehol k čomu mu chýbali len 4 sekundy. Napriek tomu predviedol veľmi pekný výkon kedy mal na bežeckej časti 4. najrýchlejší beh. Treba už len zamakať na plávaní a môžme sa tešiť na budúcnosť. 

Medzi ženami sme mali na trati dve želiezka - Danielu a Valiku, ktoré bojovali celým srdcom a v cieli z toho bolo 7. respektíve 3. miesto. Gratulujeme!

Čo sa týka ostatných členov nášho tímu, som rád, že ste si trať pochvaľovali a z vašich slov som mal pocit, že ste boli dobre pripravení. Takže sme boli všetci radi, že 3-týždňová príprava na tento pretek bola úspešná a po dobehu ste mali perfektný pocit. Pri tejto trati sa nedá hovoriť o osobných rekordoch, kedže ako bolo spomenuté vyššie, samotný profil cyklistiky a behu bol náročný. 

V nedeľu sa uskutočnili súboje štafiet v rámci Slovenského pohára. Prestigio realiz team postavil štyri štafety, pričom štafeta Prestigio 1 (Ďuro, Katka a Martin) obsadili pekné 3. miesto. Škoda, že štafeta Prestigio Coach bola diskvalifikovaná kôli Štefanovej nepozornosti :), lebo by s prehľadom zvíťazili v kategórii 34+. Ostatné naše štafety skončili na 4. a 7. mieste.

Hodinu po štafetách sme čakali na súboje starších žiakov, kde Ema a Katka pretekajú posledný rok. Boli sme zvedaví ako to dopadne. Na naše prekvapenie vyplávala Ema z vody ako 3. za malou stratou za chlapcami. Katka zaostala o 5 sekúnd a vďaka rýchlemu depu vyrážala na cyklistiku ako 1. s malým náskokom pred Emou, ktorá sa nestačila obuť. Cyklistická časť pozostávala so 4 okruhov (1,5km hore, 1,5km dole). Ema si upevňovala svoj náskok pred 2. pretekárkou. Bohužiaľ v tej chvíli už Katka bola na 4. mieste, lebo na obrátke jej spadla reťaz. Po cyklistike mala Katka stratu na 3. pretekárku už viac ako 1min20, ale penalta v depe (rozopnutá prilba) ju ešte zrdržala o ďalších 15sekúnd. Ema vďaka 2. najrýchlejšiemu behu si s prehľadom prišla pre 1. miesto a Katka napriek svojmu najrýchlejšiemu behu skončila na zemiakovom 4. mieste. Avšak teraz už vieme, že keby bolo keby, tak 4. by určite nebola. Obom dievčatám gratulujeme!

Ďakujeme tým 15 statočným čo sa zúčastnili týchto M-SR v neskoršom termíne. Sme veľmi radi, keď Vás posúvajú výkony, tak nás posúva práca s vami.

Maroš

 

 

Photo credit: Prestigio Realiz team, Jozef Jurášek

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306