Triatlon Žilina a Xterra Zittau 2019

Triatlon Žilina a Xterra Zittau 2019

Novinka 20.08.2019, zobrazené 737x

Už dlhšie sme nepridali žiadny článok. Nie že by sa v našom tíme nič nedialo, ba práve naopak, bolo toho až až. 

Tentoraz máme za sebou ďalší triatlonový víkend a musíme povedať, že to nebolo úplne ideálne, ale skôr so striedavými úspechmi. Celé to začala radostne Danka, ktorá mala v sobotu štart 11:30 na Xterra Zittau v Nemecku, kde po úspešnom reparáte z Prachatíc získala druhé miesto a tým pádom sa kvalifikovala na MS Xterra 27.10.2019 na Maui, Hawaii. Gratulujeme :). 

V Zittau sa stretla partia Slovákov na čele s našim jedniným zástupcom PRO - Tomášom Kubekom, ktorý sa dostáva späť do formy po zranení.


Tá smutnejšia správa je, že sme si mysleli, že Hezoun potvrdí svoju dominanciu, tak ako nám to ukázal v Senci a na M-SR vybojuje aspoň pódium. No nestalo sa tak. Hezoun vďaka zlému postaveniu na štarte a vďaka slabšiemu mentálnemu dňu získal prekvapujúcu až 15. miesto. Napriek tomu Hezoun zvíťazil vo svojej kategórii vďaka 3. najlepšiemu behu. Veríme, že všetkým dňom nie je koniec a 15. septembra sa pokúsi o reparát.

Medzi ďalšími 4 našimi aktérmi sobotného olympijského triatlonu bol aj Rastik. Napriek tomu, že má 15kg + ide olympijský...mohol by s nami aspoň troška trénovať a potom ho ísť :)...Jožko išiel čas 2h30, čo je celkom solídneMaťo išiel tiež veľmi pekne a čas 2h22 je tiež pekný výkon. 

V sobotu bol po dlhšom čase v Žiline na programe aj štart detských kategórii. Naše deti si ešte užívajú prázdniny, ale napriek tomu sme mali na štarte Soničku a Janka. Obaja sa umiestnili na pódiu a podali super výkon. Soničke spadla reťaz už v depe, takže nemohla podať svoj štandar :). Janko napriek tréningovému výpadku potvrdil svojho pretekárskeho ducha, keď v cieľovej rovinke predbehol ešte dvoch pretekárov a obsadil zhodne 3. miesto.


V nedeľu sme čakali na šprint. Ema a princezná Katka, ktorá si chcela po 2-týždňovom tréningu vyskúšať šprint triatlon. Ale všetci vieme, že už aj taký talentovaný, ale tiež bojovný človek ako Katka musí troška viac trénovať ako trénuje. Katka získala 3. miesto, ale my všetci vieme, že má ďaleko na viac. Ema napriek pádu išla pekný pretek a 2. miesto je super štart do šprint triatlonového sveta.


Poobede sme netrpezlivo čakali na premiéru nášho jediného reprezentanta. Verte alebo nie, vôbec nás nesklamal, ba práve naopak, presvedčil nás, že keď veľmi potrénuje plávanie, tak má víťaznú povahu a bojovného ducha čo mnohým nie len slovenským pretekárom chýba. Ďuro vyplával 1 min za predposledným pretekárom pred ním a 2min45s za čelom čo by mnohí považovali za koniec preteku. Čo však Ďuro predviedol na biku bolo úžasné. Išiel len o 1min horšie ako 1. balík a vyvinul rovnakú rýchlosť ako 2. balík a tiež išiel o 30s rýchlejšie ako 3. skupina, kde bolo 12 chalanov a ostatných pozbieral ako gorálky na zelenej lúke, ktorú tvorilo  11 triatlonistov. Toto všetko sám. Išiel ako motorka.  Mysleli sme si, že mu už neostanú sili na beh, ale keby nedostal penalizáciu, tak beží 18:06 čo je tempo 3:37/km. Nakoniec Ďuro obsadil 42. miesto čo by mnohí považovali za neúspech, ale keď vezmeme do úvahy, že Ďuro je vekom ešte len dorastenec, pláva 3. rok a toto boli jeho prvé väčšie preteky, tak podal fantastický výkon. Gratulujeme!


Ďalej by sme chceli vyzdvihnúť ešte pódiové umiestnenia našich dievčat, Bašky a Aďi, ktoré tiež zviditelnili náš klub a obsadili 1. respektíve 2. miesto.

Zároveň veľká vďaka patrí Vám všetkým, ktorí ste sa na tento pretek dali a obišli ste ho so cťou.

 

Celkom na záver nemôžme zabudnúť na našu Valiku, ktorá tiež žije športom i keď tento rok u nej pravažuje beh a víkend čo víkend sa mu venuje. My len dúfame, že časom sa to vyváži a bude s nami na viacerých triatlonoch počas roka.

 

Photo credit: Prestigio Realiz team

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306