Triatlon Žilina v očiach Valiky a Táničky

Triatlon Žilina v očiach Valiky a Táničky

Novinka 26.08.2020, zobrazené 345x

Triatlon Žilina v očiach Valiky a Táničky

Predposledný augustový víkend patril Žilinskému triatlonu, ktorý bol vďaka horúčave veľmi náročný. Zastúpenie tu mali všetky triatlonové kluby, ale aj zahraniční pretekári, či už z Maďarska, Poľska alebo Českej republiky. Absolútnym víťazom olympijského triatlonu sa stal náš reprezentant Richard Varga a medzi ženami Romana Gajdošová.

Typické letné počasie preverilo všetkých pretekárov

Krátky triatlon, ktorý štartoval ráno o 10:30, preveril našich pretekárov Mateja, Ľuba a Rada. Voda bola miestami studenšia, ale aspoň nikto zo zúčastnených pri plávaní nepociťoval to teplo. Cyklistická časť bola veľmi rýchla, čo si bohužiaľ vyžiadalo viac pádov a nejaké zranenia. No našťastie nie v našom tíme. Beh už bol boj o čas.

A ako sa darilo našim triatlonistom?

V rámci superšprintu štartovali Evička v kategórii ŽENY do 15 rokov a Tánička v kategórii ŽENY 16rokov a viac, kde si odniesli striebornú a bronzovú medailu.

O 16:00 odštartoval šprint triatlon, kde sa na štart postavilo viac ako 150 súťažiacich v jednej vlne. Cyklistické 3 okruhy s dvomi krátkymi stupáčikmi boli rýchle, našťastie bez akýchkoľvek zranení. Bežecká časť už bola v tieni, ale to teplo a stojací vzduch by sa dal stále krájať. Aj tu sme mali úspech zlatú, striebornú a bronzovú medailu, ktorú si vybojovali Štefan, Ema a Valéria.

Pocity triatlonistiek a zástupkýň nežného pohlavia z nášho tímu

Valéria Pírová:

..."po celom dni na slnku a povzbudzovaní bolo pre mňa náročnejšie sa postaviť na štart, našťastie voda nebola teplá. Vôbec sa mi dobre neplávalo, pri takej mase ľudí, to bolo pre mňa dosť náročné. Cyklistika ma milo prekvapila, pretože som sa po prvý-krát dokázala zaháknuť a využiť aj kolotoč, ktorý som absolvovala v rámci tréningu nášho tímu. Beh som mala pocit, že zo začiatku ťahám nohy za sebou ale hodinky ukazovali, že to nie je najhoršie a tak som si to začala užívať. Tretie miesto v kategórii ma veľmi potešilo".

Tatiana Churá:

"Žilinský triatlon bola pre mňa nová pôda na pretek. Vybrala som si super šprint, ktorý je momentálne môj obľúbený pretek. S tímovou parťáčkou a veľkou makačkou Val sme sa vybrali na športový výjazd hájiť farby tímu:}... v mojom podaní teda super šprint, ktorý je síce krátky pretek, ale za to tak intenzívny, že každá stratená sekunda je veľmi drahá. A tak som v cieli chvíľu lapala po dychu :)... Po skoro pol dni strávenom v Žiline pri povzbudzovani mojich ďalších tímových parťákov som o 14:30 nastúpila na štart. Voda moja veľká kamarátka :) bola príjemná a von z vody som vyšla bez špeciálnych pocitov. Na kole to už bolo o emóciach z dvoch kopčekov, ktoré sa zdali malé, kým som cez ne nešľapala :). No a beh už bol o únave a závažiach, ktoré som nabrala na stehná pri biku. Posledných cca 50 m pred cieľom som si povedala, že tá pretekárka predomnou by mohla byť za mnou a toto rozhodnutie ma dostalo na bedňu tretieho miesta :)".

V ten deň sme ale všetci Realizáci vo svojich štartoch obsadili miesto na bedni a tak sme sa večer po vyhláseni výsledkov hrdí na seba a ostatných vracali do BA. Bol to po dlhom čase super strávený športový deň a my sa tešíme na ďalší SUPER ŠPRINT, ktorý máme s tímovom v pláne.
 
Photo credit: PRT
 
 
 

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306