Trifun kids triatlon

Trifun kids triatlon

Novinka 02.10.2017, zobrazené 1618x

Ako team sme už sezónu uzavreli v Hurbanove na M-SR, ale bodovanie Slovenského pohára predsa len “donútilo” štyroch z nás prísť pretekať na posledný pretek Sl.p. – Trifun kids na Draždiaku. Studené počasie nám neprialo, no oplatilo sa. Všetci si vybojovali respektíve upevnili svoje poradie v rámci pohára.
Daniel a Martin s prehľadom zvíťazili vo svojej kategórii, Oliver si len obišiel preteky a kôli problému s nohou si to doklusal.
Naša jednotka Franto skončil druhý a tentoraz prenechal celkové víťazstvo Matúšovi Verbovskému, ktorý udržal svoju formu z Majstrovstiev Sveta, ktoré boli len týždeň predtým v holandskom Roterdame.

Daniel

Posledné preteky nakoniec neboli Hurbanovo, ale až v Bratislave, zas na Draždiaku. Počasie sa nám zhoršilo, ochladilo a skoro sme pretekali v daždi. Pôvodne sme nemali v pláne pretekať, kedže sme už ukončili sezónu, ale kvôli bodovaciemu systému sme sa rozhodli. Mohli sme si aspoň vyskúšať ako nám to pôjde po 2-týždňovom oddychu a len pár vyladovacích tréningoch. Voda bola studená, čo sme vedeli, ale zase to nebolo nič hrozné. Keďže som sa neudržal prvej skupinky na plávaní a po depe mali náskok asi 100m tak som to už nedobehol. Prvé kolo som išiel s Kubom a Dubajom, ktorí pekne tlačili na pílu a po kole som odkvecol. Následne mi nemal veľmi kto pomôcť, okrem Martina Pútalu, takže sme si to išli sami, až dokým nedošiel Oliver s balíkom, kde sa to trochu rozbehlo. Beh bol už len o mne, vybehol som na trať a pred sebou nikto. Bežalo sa mi dobre, aj som si to celkom užil. Neboli žiadne súboje. Prvýkrát som bol prvý v kategórii! Konečne :). Takisto sme ovládli slovenský pohár, čo určite poteší.

Franto

Po nemoci, která mě trápila skoro měsíc jsem necítil pořádnou jiskru.
Měl jsem něco odtrenovano, ale bylo to spis udržování a obecná vytrvalost. Plavání v moji režii, na kole to byla taktika, kdy se často nastupovalo. Nezvládl jsem druhé depo a musel jsem na začátek cca 50-70m sebehnout, což se mi povedlo na prvních 800m. Pak jsem šel dopredu a snažil jsem se to tempove rostrhat. Udržel se jen Matus. Na třetí nástup mi utekl a už so běžel svoje. Já držel stále konstantní tempo. Druhé misto je pěkne, ale chtěl jsem vyhrát

Oliver

Posledný triatlon v sezóne, 2 týždne som už netrénoval, ale aj tak som išiel kvôli bodom do slovenského pohára. Tento bodový systém je podľa mňa veľká blbosť a klauzula ktorá hovorí, že musíte mať pretek 3.stupňa, za ktorý je mimochodom najmenej bodov tak to je moc. Pretek som išiel len v ľahkom tréningovom režime, jedine na bicykli som si šľapol do pedálov. Počasie nám vyšlo, pršať začalo až keď sme skončili. Zároveň tento pretek považujem ako bodku za touto sezónou.

Martin

Obavy zo studeného počasia na štarte aspoň trochu zvrátila informácia o teplote vody okolo 18 °C. Naozaj, voda bola znesiteľná a plávalo sa v nej príjemne. Na cyklistiku som vyrážal druhý v kategórii. Mokré tričko, oblečené pod dresom, však na cyklistike skôr chladilo. Podarilo sa nám spojiť s oddielovým kolegom Danom, ktorý bol o kolečko skôr a potiahnuť sa spolu. Neskôr sa nabalila už celkom rýchla skupina a vzdialenosť na cyklistike rýchlo ubúdala. Po rýchlom depe som do behu už vyrážal na prvom mieste a to som udržal dobrým tempom (cca 4:25) až do cieľa. Konečne sa mi v tejto sezóne podarilo prvé miesto v kategórii (aj keď asi aj vďaka slabšej účasti). Tento výsledok mi zároveň poistil víťazstvo v triatlonovom pohári v mojej vekovej kategórii. Ďakujem tímovým kolegom za divácku podporu, ktorí prišli povzbudzovať aj napriek studenému počasiu.

Photo credit: realiz

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306