"Verím, že ako tím budeme tento rok tvrdo pracovať a miesto na olympijských hrách si vybojujeme", hovorí reprezentant Matúš Verbovský

Novinka 09.01.2019, zobrazené 712x

Levický odchovanec Matúš Verbovský bravúrne zvládol uplynulú sezónu na domácej pôde. V sezóne 2018 zvíťazil na  Majstrovstvách Slovenska v šprinte na Domaši a po tretí raz v rade aj na olympijských objemoch v Žiline.

Ako si strávil vianočné sviatky?

Vianočné sviatky trávim doma. Posledné 3 roky je to za knihami. Dúfam, že tento rok bol posledným rokom v tomto štýle, ďalšie roky by som si rád vychutnal vianočnú atmosféru.

Uplynulá sezóna bola pre teba veľmi úspešná. Ako ju hodnotíš?

Uplynulá sezóna bola skvelá, vzhľadom nato, že som sa oboznamoval s novým prostredím v Martine, a tiež som prešiel z juniorskej kategórie do kategórie mužov.  Podarilo sa mi získať prvé body do ITU rebríčka. Taktiež som bol členom štafety, kde sa nám ako tímu podarilo získať prvé body do olympijského kvalifikačného rebríčka. Na Majstrovstvách sveta v akvatlone som obsadil 4.miesto v kategórii U23. Získal som dva najcennejšie tituly na MSR v šprint a olympijskom triatlone. Na olympijskom triatlone mužov to bol 3. titul v rade paradoxne som tento rok len prvým rokom mužom.

Čo momentálne študuješ a ako zvládaš skĺbiť školu a tréning?

Študujem všeobecné lekárstvo na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine a som v druhom ročníku. Skĺbiť tréning, štúdium, prácu, čas s priateľkou a čas na kamarátov býva občas náročné, ale je to pre mňa príjemnejší pocit mať toho veľa, ako sa flákať a zabíjať čas.

Koľko času ti ostáva na tréning a ako vyzerá tvoj bežný deň?

Praktické cvičenia, prednášky a nemocnica nie je až tak časovo náročný. Viac času zaberá samotné štúdium. Snažím sa každý deň absolvovať dvojfázove tréningy. Cez víkend vždy rád pritvrdím a dorazím aj posledný zostatok energie. Cez skúškové obdobie je to hlavne boj s kvantom kníh.

Aké podmienky máš momentálne na tréning?

Podmienky na tréning v Martine sú úžasne, je tu nádherná príroda a pre mňa hlavne zmena prostredia od Levíc.

Kto ťa trénuje a ako vzniká tvoj tréningový plán? Na čo sa momentálne v tréningu najviac sústrediš?

Do 15 rokov ma trénovala Marika Kuriačková za čo jej veľmi pekne ďakujem. Odvtedy sa trénujem sám. Cez jeseň som vypustil z tréningu a venoval sa škole. Oddych mi prospel a už sa ukazujú výsledky.

Čo tvoje plány na sezónu? Plánuješ sa zúčastniť na nejakom sústredení? Na aké preteky sa chceš sústrediť?

Plánujem na jar absolvovať 10 dňové sústredenie niekde v teple, miesto vybrané ešte nemám. Na medzinárodných pretekoch by som chcel ďalej získavať body do ITU rebríčka.

V roku 2018 sa slovenská štafeta dva krát zúčastnila pretekov mix štafiet. Budete bojovať aj tento rok?

Verím, že ako tím budeme tento rok tvrdo pracovať a miesto na olympijských hrách si vybojujeme.

Aký je tvoj najväčší sen?

Mojím snom bolo študovať medicínu a to sa mi podarilo. Som schopný naďalej športovať na vysokej úrovni a som spokojný s tým čo momentálne mám a dosahujem.

Rozmýšlaš čo budeš robiť po ukončení štúdia?

Do ukončenia štúdia budem musieť ešte absolvovať úspešne veľa skúšok. Verím, že ukončenie štúdia bude tiež úspešne.

 

Matúšovi držíme palce nie len v škole, ale aj v jeho pekne rozbehnutej športovej kariére:)

 

photo credit: Matúš Verbovský

Priložené súbory:

Plavecké tréningy

Plavecké tréningy

Staň sa triatlonistom

Staň sa triatlonistom

Tímový spot

Staň sa fanúšikom

Partneri

pridajte sa k nám
Tučková 9 821 05 Bratislava IČO: 42179203 DIČ: 2034470306